На Ваведење Пресвете Богородице, 21. новембра (4. децембра) 2017. године Господње, у београдском Храму Светог Апостола и Јевађелисте Луке у Кошутњаку, молитвено је обележена шеснаеста годишњица пострадања покретача Центра за истраживање православног монархизма, брата Небојше М. Крстића.
У склопу обележавања ове тужно-радосне годишњице служен је Помен покојном брату Небојши, којом приликом је началствовао Пречасни јереј Хаџи Миодраг Д. Топаловић, којем је саслуживао Часни ђакон Хаџи Ненад М. Јовановић, директор Центра за истраживање православног монархизма.
Након одслуженог помена, сабраним пријатељима, поштоваоцима и следбеницима идеје светосавског национализма и православног монархизма, за коју је живео и умро покојни Небојша М. Крстић, беседом се обратио ђакон Хаџи Ненад, који је подсетио на значај велике Небојшине жртве, као и на његову огромну заоставштину, која је донела и тек ће доностити огромнога плода.
Потом је, испред сарадника Центра, ђакон Хаџи Ненад уручио највише признање Центра, Меморијалну плакету ''Небојша М. Крстић'' нашим овогодишњим заслужним лауреатима: г-дину Драгољубу Јуришићу, председнику Друштва за неговање традиција ослободилачких ратова Србије до 1918. године и др Александри М. Пећинар, вредној сарадници Одбора за историографију Центра за истраживање православног монархизма (погледајте овде).
Образлажући овакву овогодишњу одлуку Одбора за доделу Плакете, ђакон Хаџи Ненад, је подсетио сабране на огроман и веома важан рад и мисију Друштва којим руководи г-дин Јуришић, а који и сам већ више деценија улаже огромног труда на чувању од заборава великих и повесних дела наших Светих Предака, који извојеваше дивовске победе српског оружја током Балканских и Првог светског рата. Центар овим чином изражава искрену благодарност овом Друштву и његовом председнику, а у предвечерје обележавања стоте годишњице победоносног окончања Првог светског рата, 1918. године Господње.
Настављајући, он је нагласио да уважена и трудољубива др Александра М. Пећинар, свакако, спада међу највредније и најпожртвованије сараднике Центра. Својим вредним научним радом, она шири идеју за коју се залажемо не само по нашем Отачаству, већ и по братској Јелади, захваљујући чему уживамо очинску подршку и уважавање неколицине грчких митрополита и других јерераха Грчке Цркве.
Др Пећинар је, примајући ово, и више него заслужено, признање заблагодарила на указаној части. Обраћајући се сабранима, она је подсетила на важност нога чиме настојимо да се бавимо и идеје, коју настојимо да сведочимо. Вредни и мултидисциплинарни рад др Пећинар, како у Србији, тако и у Грчкој, речито је сведочанство о њеној спремности на жртву и непрекидно делање на пољу научне историографије, а све на добробит Отачаства...
На жалост, због неочекиваних компликација у његовом здравственом стању, г-дин Јуришић није могао да присуствује уручењу нашег високог признања, те је оно уручено in absentia.
Међутим, упркос поменутим околностима, г-дин Јуришић се постарао да се уваженом сабрању обрати поздравним писмом, које је, овом приликом прочитано.
У поменутом поздравном писму, у коме је захвалио на указаном признању, г-дин Јуришић, председник Друштва за неговање традиција ослободилачких ратова Србије до 1918. године, између осталог, је навео и следеће:
''Ваше и залагање Ваших сабораца и сарадника за обнову здравог српског друштва, а све у циљу истицања његових веродостојних вредности завређују свако признање. Наведени постулати и мисија Вашег Центра представљају, уосталом, делом, један од разлога и задатака дугогодишњег постојања Друштва за неговање традиција олсободилачких ратова Србије до 1918. Инспирисан најсветлијим слободарским традицијама српског народа, а заснован пре свега на начелима отачаствољубља, рад Друштва неговање традиција ослободилачких ратова Србије до 1918 усмерен је на чување од заборава светлих догађаја из историје српског народа, а све у циљу да се младе генерације упознају са вековном борбом својих предака за слободу, са њиховим страдањем, јунаштвом и бескрајном оданошћу Отаџбини. Горе наведено чини нас саборцима у борби за оно свето и честито у српском народу, а нашу основну мисију истом и подједнако важном - духовни и културни препород српског народа!''
Након прочитаног поздравног писма, др Пећинар, која је овом приликом заступала г-дина Јуришића, изволела је уручити висока одликовања Друштва за за неговање традиција олсободилачких ратова Србије до 1918. године.
Овом приликом, Центар за истраживање православног монархизма је одликован високим одликовањем поменутог Друштва – Златном медаљом Војводе Живојина Мишића, док је директору Центра, ђакону Хаџи Ненаду М. Јовановићу, уручена Златна медаља Краља Петра I.
Поред сарадника и пријатеља Центра за истраживање православног монархизма, овом богољубивом и отачаствољубивом сабрању су присуствовали и бројни други поштоваоци и следбеници идеје неумрлог брата Небојше М. Крстића, као у представници других националних организација као што су Српски покрет ''Двери'', Отачаствени покрет ''Образ'' и др...
Иначе, помену покојном брату Небојши М. Крстићу и уручивању наших Меморијалних плакета је, између осталих, присуствовала и г-ђа Жана Живаљевић, новинар Интернет телевизије HelmCast, те је пренела и део атмосфере у својој емисији ''Духовна трпеза'', која је емитована 23. новембра (6. децембра) 2017. године Господње.